Skip to main content

#EVDEKAL

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Saat 17:00 EFT Sınırı kalkıyor , Hafta İçi 7/24 Eft Yapma Dönemi Başlıyor !

Konu

#1
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), pandemi sürecinde yeni bir ödeme sistemi için hazırlıklarda sona gelindiğini ve kullanılabilir hale geldiğini duyurdu. FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) olarak isimlendirilen yeni sistem ile türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşları kullanmış olduğu diğer bankalar arasında veyahut farklı bankalardaki hesaplar arasındaki para transferlerini saat 17:00 limiti olmaksızın  7 gün 24 saat gerçekleştirmeleri düşünülmektedir.

Tahmini olarak 18 Aralık 2020 tarihinden itibaren 11 banka bu yeni sistemi pilot uygulama olarak hizmete alınması ve kademeli bir şekilde vatandaşların kullanımına açılması planlanan FAST Sistemi ile birlikte, para transferlerindeki havale, EFT ayrımı da ortadan kalkacak gibi gözüküyor.11 Banka eş zamanlı olarak 18 Aralık 2020 tarihinden itibaren pilot test uygulama olarak başlayacak olan yeni dönem EFT sistemi olan FAST ile havale-EFT birbirinden farklı olan iki işlem tek çatı altında toplanmış oluyor ve EFT havale ayrımı diye birşey ortadan kalkmış olacak bu durumda.. Bilindiği üzere vatandaşlar saat 17:00'dan sonra para transferi yapabilmek için EFT sistemini kullanmaktaydı, yeni dönemde ise Vatandaşların farklı bankalardaki hesapları arasındaki para transferlerini Fast ile 7 gün 24 saat gerçekleştirebilecek.
Dil, bir milletin en değerli malıdır.
Hüseyin Nihal ATSIZ
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task