Skip to main content

#EVDEKAL

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

PROFESYONEL WEB SİTESİ NASIL OLMALIDIR?

Konu

#1
web tasarım
Web sitesi hazırlamak isteyenler yapacakları işlemlerin profesyonel olması için bu konuda daha fazla bilgiye sahip olmalıdır. Hazırlık aşamasında ilk olarak neden bir web sitesine sahip olunmak istendiğine karar verilmesi gerekir. Ardından hangi amaç ile kullanılacağının belirlenmesi yapılacak olan işlemleri için gereklidir. Web sitesi ile satışlarınızı arttırmak veya müşteri hizmetlerini daha verimli ve etkin bir hale getirmek için hazırlayacağınız tasarım konusunda dikkatli olmanız daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Hazırlayacağınız web sitesi için kullanacağınız teknolojinin rakipleriniz ile aynı olması aradıkları farkın kapanmasına yardımcı olacaktır. Bu şekilde daha doğru kararlar vererek oluşturma aşamasına geçebilirsiniz. İyi bir planlama yapmanız da aynı şekilde sonuç olarak daha iyi bir iş çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Planlama aşamasında profesyonel bir kurum ile çalışma yapılması bu konuda doğru tercihler yapılması ve doğru şekilde planlama yapılmasını sağlar. İyi bir web sitesi hazırlamak isteyenler bunun için detaylı olarak planlama yapmalı ve her aşamayı ince ince düşünmelidir. Hangi amaç ile kullanılacak ise bu şekilde işlemler ve sekmeler eklenmesi gerekir. Profesyonel web sitesi nasıl olmalıdır? Merak edenler bu konuda profesyonel yardım alabilirler. Hangi amaç ile kullanılacak ise web sitesi hazırlanırken bu şekilde doğru ve hızlı ulaşım sağlanacak şekilde konumlandırma yapılması gerekir.

hazır web sitesi
Profesyonel web sitesi nasıl olmalıdır? Bilmeyenler bunun için öncelikle bir tasarlama yaparak nasıl işlem yapacaklarına karar vermeleri gerekir. Öncelikle dikkat çekici bir site ismi belirlenmesi gerekir. Bu şekilde daha fazla dikkat çekerek sitenizin daha fazla incelenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yapmak istediğiniz iş ile alakalı bir isim seçmeniz de web sitesi hakkında bir izlenim bırakılmasını sağlar. Site isminin kolay okunabilir veya yazılabilir olmasına dikkat edilmelidir. Aynı şekilde site içeriği veya firmanın ticaret unvanına uygun olmasına da dikkat edilmelidir. Seçeceğiniz alan adının ardından güvenli ve hızlı sever seçilmesi gerekir. Bu sayede site dışarıdan gelecek olan saldırılara karşı korunmalıdır. Yayımı sırasında oluşabilecek aksaklıkların en az olması için buna göre işlem yapılması gerekir. Kolay ve hızlı açılması da ziyaretçilerin daha hızlı erişim sağlayarak dikkatlerini çekmesine yardımcı olacaktır. Bunun için çalışılacak olan kurum ile hosting seçiminde değerlendirilmesi gereken seçenekler bulunuyor. Proje aşamasında nelere öncelik vermek istediğinizi belirlemeniz yapım aşamasında sorun yaşanmamasını sağlayacaktır.

Profesyonel web sitesi nasıl olmalıdır? Diyorsanız bunun için yapmanız gereken işlemleri profesyonel olarak daha dikkat çekici ve açık olacak şekilde hazırlamanız gerekir. Ürün tanıtımında daha resim veya hareketli animasyonlarda yararlanılarak daha dikkat çekilebilir. Site için verilmesi gereken kararlardan biri de hangi bölümün statik hangi bölümün dinamik olması gerektiğidir. Sitenin görselliği de oldukça önemlidir. Bu nedenler seçilen görseller konusunda firmayı yansıtan seçimler yapılması gerekir. Bu şekilde arama motorunda da dikkat çekici bir web sitesi hazırlanabilir. Web sitesi hazırlamak isteyenlerin öncelikle bu konuda detaylı olarak bilgi almaları veya destek almaları gerekir. Sitenin devamlı olarak güncellenmesi de daha etkili sonuçlar vermesine yardımcı olacaktır. Yani istenildiğinde sitede yenilemeler ile ilaveler yapılacak şekilde bir proje hazırlanması gerekir. Bu sayede daha sonra gerekli olması halinde yeniden ilaveler yapılarak daha gelişmiş bir web sayfası elde edilebilir. Web sitesinde firmanın tanıtımı yapılırken de dikkat edilmesi ve firmanın kimliği, hedefleri, çalışma prensibi gibi pek çok konuda detaylı bilgilerin siteye eklenmesi ile müşterilerin daha fazla bilgi alarak güvenilir bir seçim yaptıklarını düşünmelerini sağlar

web sitesi tasarımı
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task