Skip to main content

#EVDEKAL

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Plesk 503 service unavailable hatası çözümü

Konu

#1
Plesk panel, şu anda web hosting sektöründe özellikle de linux hosting ve windows hosting paketlerinde en çok kullanılan web hosting yönetim ve kontrol paneli. Web hosting firmalarından web tasarım firmalarına, kişisel kullanımlardan kurumsal firmalara kadar geniş bir yelpaze Plesk kontrol panelini kullanıyor.

Plesk kontrol paneli ile ilgili hem Windows hem de Linux işletim sistemlerinde üzerinde oluşan hata veya Plesk'te nasıl yapılır işlemleri hakkında bloğumuz üzerinde bir çok yazı ve makale bulunuyor. Plesk 503 service unavailable hatası da bu hatalardan bir tanesi.
web tasarım

Bu yazıda neler var?
Plesk 503 service unavailable hatası
Plesk 503 service unavailable çözümü
Plesk 503 service unavailable hatası
503 service unavailable hatası genellikle konfigürasyon dosyalarındaki hatadan veya eksiklikten kaynaklanır. Barındırdığınız web sitesini tarayıcınız üzerinden açtığınızda 503 service unavailable veya 502 Bad Gateway Nginx şeklinde hata alırsınız.

Ayrıca web sitenizin access (erişim) loglarını kontrol ettiğinizde aşağıdaki şekilde satırlar görürsünüz. Loglarınızı kontrol etmek için aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz.
hazır web sitesi

tail -f /var/www/vhosts/system/domain.com/logs/error_log
Çıktı:

[proxy:error] [pid 7314] (2)No such file or directory: AH02454: FCGI: attempt to connect to Unix domain socket /var/www/vhosts/system/domain.com/php-fpm.sock (*) failed
veya aşağıdaki şekilde olacaktır;

[proxy:error] [pid 15065:tid 139826443527936] (111)Connection refused: AH02454: FCGI: attempt to connect to Unix domain socket /data/vhosts/system/domain.com.com/php-fpm.sock (*) failed
[proxy_fcgi:error] [pid 15065:tid 139826443527936] [client 192.168.1.10:50232] AH01079: failed to make connection to backend: httpd-UDS
Plesk 503 service unavailable çözümü
Plesk 503 service unavailable hatasının çözümü yapılandırmayı tekrar oluşturmamız gerekiyor. Bunun için Plesk'e kullanıcı bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz.

web sitesi tasarımı
Giriş yaptıktan sonra, sol taraftan "Domains" linkine tıklayıp, 503 service unavailable hatasını aldığımız domaini seçiyoruz.


Domainin kontrol paneline giriş yaptıktan sonra, "PHP Settings" ibaresine tıklayın.


Açılan sayfada "PHP support PHP version" ayarını bulun ve PHP versiyonunuzu değiştirip, "Apply" diyerek ayarları kaydedin.


Bu yapılan işlem Plesk'in php yapılandırmasını ayarlamak içindir. Daha sonra dilerseniz PHP versiyonunuzu tekrar daha önceki versiyona çekip işlemi kaydedebilirsiniz.

Eğer 503 service unavailable hatasını birden fazla domain üzerinde yaşıyorsanız, SSH'a bağlanıp aşağıdaki komutu da çalıştırabilirsiniz.

/usr/local/psa/bin/php_settings -u
Eğer Plesk kontrol panelini sanal sunucular üzerinde kullanmak istiyorsanız sayfamızı ziyaret edebilir veya Plesk Hosting sayfasından paylaşımlı hosting satın alabilirsiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task