Skip to main content

#EVDEKAL

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Linux Hosting Nedir? Windows ve Linux Temel Özellikleri

Konu

#1
Linux Hosting, günümüzde web hosting ürünleri içerisinde ne çok tercih edilendir. Özellikle web sitelerinin karşı karşıya kaldığı hacking durumu karşısında sahip olduğu sağlam altyapısı bunun en önemli nedenidir. Ayrıca bir diğer neden de uptime oranının oldukça yüksek olmasıdır. Fiyat performans açısından ilk sırada yer alan web hosting ürünü Linuz Hosting'i daha yakından inceleyelim.
ucuz hosting
Linux Hosting Nedir?
Linux Hosting, alt yapısı Linux olarak kurulan web barındırma aracıdır. Düşük maliyetine karşın yüksek performans sergileyen bir sistemdir. Sunduğu imkanlar çerçevesinde php ve mysql yazılımlar için idealdir. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi alt yapısal özellikleri sayesinde saldırılara karşı web sitelerinin daha iyi korunmasına imkan tanımaktadır.
linux hosting

Linux Hosting'in En Önemli Özellikleri
Açık kaynak kodlu sisteme sahiptir.
PHP desteği sunmaktadır. (Joomla, Drupal ve WordPress gibi içerik yönetim sistemlerinin yüksek performansla çalışmasına olanak tanır.)
Web saldırılarına karşı güçlü altyapısı ile yüksek koruma sağlar.
Uptime oranı yüksektir.
mySQL, Oracle, PostgreSQL, FilePro, Informix ve Solid veritabanlarında iletişim sağlamaktadır. (Ayrıca MySQL, HTML, Javascript, Java, Flash ile de çalıştırılabilmektedir.)
Neden Linux Hosting'i Tercih Etmeliyim?
Linux Hosting özelliklerinden ve sunduğu imkanlardan dolayı en popüler barındırma sistemidir. Ancak genellikle web site sahipleri Windows Hosting ve Linux Hosting arasında kararsız kalmaktadır. Linux Hosting her ne kadar popüler olsa da bazı temel noktalara dikkat ederek seçim yapmanız gerekir. Örneğin kullanım amacınız, ihtiyaç duyduğunuz araçlar ve kontrol paneli ya da işletim sistemi hangi hosting türünü seçeceğiniz konusunda önemli noktalardır.
web hosting fiyatları
Linux Hosting'i tercih etmeden önce işletim sistemi ve programlama dilinin uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Linux Hosting basit arayüzü ile güvenli bir sistemdir. E-ticaret siteleri, ya da kişisel bloglarda rahatlıkla kullanılabilir. Linux Hosting'de kullanacağınız panel CPanel'dir. CPanel oldukça kolay ve pratik bir kullanıma sahiptir. Bu yüzden panel kullanımında herhangi bir sorunla karşılaşmaz ihtimaliniz oldukça düşüktür. Ayrıca WordPress, Joomla, phpBB uygulamalarında hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task