Skip to main content

#EVDEKAL

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Asgardia | İlk Uzay Krallığı

Konu

#1
[Resim: asgardia-625x352.jpg]

Azerbaycan'lı iş adamı Igor Ashurbeyli tarafından İnternet ortamında oluşturulmuş bir uzay ülkesi. 12 Ekim 2016 tarihinde Paris uzay konferansında Uzay Ulusu olarak bildirilmiştir. Dünya üzerinde ki her insan Asgardia vatandaşı olmak için başvurada bulunabiliyor. 100.000 onaylanmış vatandaşlık başvurusu olduğunda resmi bir ülke olabilmek için Birleşmiş Milletler'e başvuruda bulunacakları hakkında Igor Ashurbeyli: "Fiziksel anlamda Asgardia vatandaşları Dünya’da bulunacaklar ancak sadece Dünya’nın başka bir ülkesinde yaşıyor olacaklar. Başvuru sayısı 100 bini geçtiği takdirde Birleşmiş Milletler'e devlet statüsü için de başvurabileceğiz.” açıklamasını yapmıştır.
Ayrıca Igor Ashurbeyli, vatandaş olmak isteyen kişilerin yüzeydeki ülkelerine ait vatandaşlıklarından vazgeçmek zorunda olmayacaklarını da söylemiştir.

Igor Ashurbeyli, bir konferansta yaptığı konuşmasında Sputnik'in 60. yıl dönümünde uzaya fırlatılacak, Dünya'nın korunmasını, uzay teknolojilerine erişemeyenleri yasal çerçeveler içinde bu teknolojilerle buluşturmayı ve insanların huzur içinde yaşamasını amaç edinen uydu-ülke amacını taşıdığını belirtmiştir.


Asgardia Ulus Başkanı

[Resim: Igor-lg.png] 
(Igor Ashurbeyli)


Asgardia Bayrağı

[Resim: Flag.341410.jpg] Asgardia Arması
[Resim: coatofarms.94320.png]


Asgardia Marşı

[Resim: avatar_2.png?dateline=1586438336]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task