Skip to main content

#EVDEKAL

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Alexa Sıralaması Güvenirliği

Konu

#2
Etkinlik üzerinden gönderdiğimiz ahrefs raporları ile kendinize bir yol çizebilirsiniz. Alexayı çok sık kafanıza takmanız gerekmiyor organik trafiğiniz arttıkça değerler daha da iyi olacaktır.
Dil, bir milletin en değerli malıdır.
Hüseyin Nihal ATSIZ
Cevapla
#3
Alexa kısaca dünyadaki bir çok siteyi analiz edip kendi kriterlerine göre sıralıyor (site hiti , backlink, site de geçirilen süre, sitede kaç sayfa ziyaret ettiği gibi) bir çok kriteri bir araya getiriyor ve bunları arama motorlarına cüzzi miktarlarda paraya satıyor.Sonra arama motorları da bu dataları alıp kendi sıralama kriterlerini de ekleyip ona göre bir yol izleyerek web sitelerini sıralıyor. Yani arama motorlarında ilk sayfada çıkma konusu buraya kadar uzanmış oluyor. Kısaca alexada global rank değerini çok çabuk düşerken türkiye değeri ise 10.000 den sonra çok zor düşüyor hatta bu 5.000 den sonra baya zor oluyor https://www.alexa.com/siteinfo/isacoturoglu.com.tr Global 179,588 Turkey 4,006 bu konu hakında web sitemde bir de yazı var detaylıca okumak için https://isacoturoglu.com.tr/code/sitene-...-ekle.html buradan okuyabilirsin
https://isacoturoglu.com.tr/
Cevapla
#4
(04-10-2020, 09:58 PM)isacotur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alexa kısaca dünyadaki bir çok siteyi analiz edip kendi kriterlerine göre sıralıyor (site hiti , backlink, site de geçirilen süre, sitede kaç sayfa ziyaret ettiği gibi) bir çok kriteri bir araya getiriyor ve bunları arama motorlarına cüzzi miktarlarda paraya satıyor.Sonra arama motorları da bu dataları alıp kendi sıralama kriterlerini de ekleyip ona göre bir yol izleyerek web sitelerini sıralıyor. Yani arama motorlarında ilk sayfada çıkma konusu buraya kadar uzanmış oluyor. Kısaca alexada global rank değerini çok çabuk düşerken türkiye değeri ise 10.000 den sonra çok zor düşüyor hatta bu 5.000 den sonra baya zor oluyor https://www.alexa.com/siteinfo/isacoturoglu.com.tr Global 179,588 Turkey 4,006 bu konu hakında web sitemde bir de yazı var detaylıca okumak için https://isacoturoglu.com.tr/code/sitene-...-ekle.html buradan okuyabilirsin
 Yardımınız için teşekkür ederim
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task